Snert (Hollandsche erwtensoep)

Misschien wel de meest onsmakelijkste naam voor een gerecht ooit; Snert! Maar oh zo lekker. Een hartig, vullend en een echt wintergerecht.
Dit recept voor een goed gevulde Hollandse erwtensoep is klaar in ongeveer 1,5 uur en met een beetje brood erbij vult het zo 6 man! Het is ook perfect om in te vriezen of de volgende dag nog een keer te eten. Dus ook helemaal niet erg om veel van te maken.
Recept: Snert
Ingrediƫnten (genoeg voor 6 personen)
- 500 gram erwten
- 500 gram schouderkarbonade’s/speklappen
- 5 laurierblaadjes
- Bouillonblokje (rundvlees of groenten)
- 1,5 liter water
- ui
- 2 wortels
- 1 grote prei
- kwart knolselderij
- 1 grote aardappel
- 25 gram selderij
Bereidingswijze
Spoel de spliterwten goed af in een vergiet. Breng 1,5 liter water aan de kook met de bouillonblokjes, spliterwten en laurierblad. Voeg de schouder karbonade en/of speklappen in zijn geheel toe. Als het kookt komt er schuim naar boven drijven, schep dit af. Laat dit ongeveer 1 uur zachtjes koken en roer af en toe door.

In de tussentui kan je de wortel, aardappel en knolselderij schillen en in stukjes van ongeveer 1cm snijden. Was de prei en snijdt in ringen. Snipper het uitje en hak ook de selderij grof.
Na ongeveer een uur koken vallen de spliterwten uit elkaar. Haal nu de stukken vlees uit de soep. Verwijder eventuele botten en snijdt in kleine stukken.

Voeg het in stukken gesneden vlees weer toe aan de soep samen met de groenten, aardappel en de selderij. Laat de soep nog een half uurtje zachtjes koken tot alle groenten gaar zijn.
Snijdt als laatste de rookworst in schijfjes en voeg deze ook toe aan de soep. De worst hoeft slechts een paar minuutjes op te warmen. Breng de soep op smaak met peper en zout en serveer!





